• Miejsce na reklame.
20
Feb

Skarby Danii

Skarby Danii

Północna Europa w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z wielu państw, co widoczne jest także i w Polsce. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam raczej wielu ciekawych atrakcji, a sama dość chłodna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, bo same tylko kraje skandynawskie oferują tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.
Doskonałym przykładem może tutaj być Dania, stosunkowo niewielki kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura mocno związana jest z legendarnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o bardzo długiej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo wspaniałych zabytków oraz innych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest więc fantastycznym dowodem na to, że północna Europa również może być dobrym celem wakacyjnych wypraw. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – jak najbardziej warto!

Podobne wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.